Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Fototapety pastelowe z akwarelami – małe dzieło sztuki

Jasne, łagodne i stonowane kolory to jest to, czego większość z nas poszukuje. Dlaczego są aż tak popularne? Codziennie otacza nas wiele bodźców. W drodze do pracy czy szkoły mijamy masę ludzi, do naszych uszu dociera wiele dźwięków, mijamy jeden billboard za drugim. Następnie docieramy do pracy, a później po całym dniu czeka nas ponownie droga pełna różnych niespodzianek. W głowie mamy ogrom planów, zadań do wykonania, problemów i przemyśleń. Często nie zwracamy na to uwagi, ale żyjemy bardzo szybko i intensywnie. Dlatego przestrzeń, w której żyjemy, czyli nasze mieszkanie powinno być dla nas miejscem przyjaznym, ale także takim, w którym możemy odpocząć i odetchnąć. Właśnie w tym tkwi popularność jasnych i pastelowych barw. Są one ukojeniem dla oka, niosą ze sobą spokój i wyciszenie.

Fototapety pastelowe z akwarelami cieszą również nasz wzrok, ponieważ wyglądają jakby rzeczywiście ktoś własnoręcznie namalował obraz na naszej ścianie. Krawędzie są rozmyte, nie tworzą ostrych krawędzi, dlatego nie męczą naszego wzroku. Zwolennicy mocniejszych akcentów kolorystycznych również znajdą kompozycje akwarelowe w intensywniejszych kolorach – nadal zachowując swoje lekkie i delikatne krawędzie.

Jak wkomponować fototapety pastelowe z akwarelami?

Pokoje dziecięce są wspaniałym miejscem na takie wzory. Delikatne przedstawienia zwierząt czy kwiatów pięknie wpasują się w świat naszych pociech. Kolory i wzory są bardzo uniwersalne, dlatego posłużą na bardzo długo i będą ozdobą dorastającą razem z naszymi dziećmi. Kiedy zdecydujemy się na remont, można wymienić stary wzór na zupełnie nowy i cieszyć się nim przez kolejne lata. Taki rodzaj fototapet równie pięknie wpasuje się we wnętrza urządzone w jasnych i świeżych kolorach, dodatkowo dodadzą głębi i powiększą nasze mieszkanie.

Prawdziwym fenomenem dekoracyjnym są przede wszystkim fototapety pastelowe z akwarelami przedstawiające tropikalne liście palmy czy monstery. Są na tyle uniwersalne, że dopasujemy je do każdego rodzaju pomieszczenia, niezależnie od tego czy jest to biuro, łazienka, kuchnia, salon, a może sypialnia. Ciemnozielone liście usytuowane zazwyczaj na jasnym tle dodadzą do wnętrza trójwymiarowości i spokoju. Umieszczając taką fototapetę w łazience otrzymamy bardzo świeży efekt. Tak efektowna roślinność będzie świetnie współgrała z elementami drewnianymi. Wystrój ten podczas wykonywania codziennej relaksującej toalety roztoczy wokół nas spokojną aurę, niczym na łonie natury.

Dowiedz się więcej o dostępnych wzorach i konfiguracjach na stronie z wydrukami Foteks pod adresem: https://sklep.foteks.pl/fototapety-85-pastele-i-akwarele.html.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment