Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak być zdrowym i szczęsliwym?

Szczęście i zdrowie są ze sobą bliżej związane niż myślisz! Zdrowy styl życia może poprawić nastrój i zwiększyć satysfakcję z życia, a pozytywne nastawienie może wydłużyć życie i pomóc uniknąć niezdrowych nawyków. Zacznij od zmiany sposobu myślenia w optymistyczne i aktywne nastawienie. Twoja dieta, nawyki i relacje mogą również wpływać na zdrowie psychiczne i fizyczne.

Tworzenie właściwego sposobu myślenia

Skoncentruj się na pozytywach. Pozytywne myślenie to duży krok w kierunku stworzenia szczęśliwszego sposobu myślenia. Zamiast skupiać się na negatywach, zmień swoje myśli na optymistyczne.

Staraj się unikać nadmiernej samokrytyki. Ilekroć zaczniesz myśleć negatywnie o sobie, przerób to jako pozytywny komentarz. Na przykład, jeśli myślisz: „Nie mogę uwierzyć, że jestem taki głupi”, powiedz zamiast tego: „Jestem mądry! Jeśli się nad tym zastanowię, mogę się wszystkiego nauczyć!”.

Jeśli popełnisz błąd, pomyśl o tym jako o możliwości uczenia się. Na przykład, zamiast myśleć: „Jestem tak zdenerwowany, że nie dostałem tej pracy”, możesz pomyśleć: „Może mogę poprosić ich o opinię, aby móc zrobić jeszcze lepiej przy następnej aplikacji!”
Nie porównuj się z innymi. Dzięki portalom społecznościowym możesz łatwo porównywać siebie i swoich rówieśników. Wiedz, że życie publiczne może nie odzwierciedlać ich życia osobistego. Bądź wdzięczny za to, co jest dobre w twoim życiu.

Zarządzaj stresem w swoim życiu. Stres może wpływać na nastrój i zdrowie fizyczne. Może powodować lęk, złość i drażliwość, a także bóle głowy, bóle mięśni, wyczerpanie i problemy ze snem. Aby uniknąć stresu, zastanów się, jakie czynności możesz ograniczyć w swoim życiu.

Z czasem stres może narastać powoli. Zwróć uwagę na to, jak reaguje twoje ciało, aby pomóc określić, kiedy jesteś zestresowany.

Naucz się mówić „nie” dla obowiązków i zobowiązań, z którymi nie możesz sobie poradzić. Ustal swoje granice ze współpracownikami i przyjaciółmi w zakresie podejmowania zbyt wielu dodatkowych zadań.

Jeśli nie możesz ograniczyć obowiązków i zobowiązań, zmień sposób reagowania na stres. Jeśli jesteś przytłoczony, zatrzymaj się na 5 minut. Odetchnij głęboko lub wstań i przejdź się po pokoju.

Każdy człowiek inaczej radzi sobie ze stresem. Nie pozwól innym mówić, że nie powinieneś się stresować, jeśli ty dobrze wiesz co czujesz.

Znajdź czas na relaks. Codziennie przeznaczaj co najmniej godzinę na czas dla siebie i relaks. Ustal konkretny plan, aby relaks stał się codziennym rytuałem. W tym czasie nie planuj niczego innego.

Medytacja, głęboki relaks, joga, tai chi i inne praktyki to świetny sposób na rozluźnienie napięcia i uwolnienie się od stresu.

Znajdź praktykę lub działanie, które cię uspokoi, takie jak kąpiel z bąbelkami lub czytanie książki. Są to świetne sposoby na rozpieszczanie się.

Ustal zdrowe cele, które można zrealizować. Cele dają ci coś, do czego możesz dążyć, co może dać ci poczucie spełnienia. Możesz wykorzystać swoje cele, aby pomóc sobie osiągać zdrowsze życie. Na przykład Twoim celem może być przebiegnięcie maratonu lub nawiązanie nowych przyjaźni.

Podziel cele na mniejsze, łatwe do opanowania kroki. Na przykład, jeśli chcesz napisać książkę, daj sobie dzienną liczbę słów lub dołącz do grupy pisarskiej. Kiedy coś skończysz, poczujesz dumę i osiągnięcie, które da ci pewność kontynuacji.

Wyraź wdzięczność za dobre rzeczy w swoim życiu. Wdzięczność może pomóc ci myśleć bardziej pozytywnie, a także może pozytywnie wpłynąć na twoje zdrowie psychiczne. Wyrażając wdzięczność, możesz zwiększyć siłę swoich relacji i poczuć więcej zadowolenia.

Prowadź dziennik wdzięczności, w którym codziennie zapisujesz 1 rzecz, za którą jesteś wdzięczny. Kiedy czujesz się nieszczęśliwy lub zestresowany, przeczytaj ten dziennik, aby uzyskać motywację.

Podziękuj ludziom, którzy są dla ciebie ważni. Poinformuj ich, ile dla ciebie znaczą.

Znajdź specjalistę zdrowia psychicznego, jeśli czujesz się przygnębiony, niespokojny lub samobójczy. Jeśli czujesz się smutny, beznadziejny, zdrętwiały, pusty, zmęczony lub niespokojny przez dłuższy okres czasu, udaj się do terapeuty. Terapeuta może pomóc ci odkryć źródło problemu i udzielić porady, abyś poczuł się lepiej. Jest to tym istotniejsze, jeśli masz myśli samobójcze.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment