Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak rozwija się kobieca piłka nożna?

W piłkę nożną grają nie tylko mężczyźni, bowiem coraz większe zainteresowanie jest tą grą u pań i coraz bardziej stawia się na ten sport w wydaniu kobiecym. Od pewnego czasu panie nie są tylko dodatkiem na trybunach, które mają za zadanie dopingować swojego partnera, ale wychodzą na boisko, reprezentują swoje barwy klubowe i umiejętności wielu kobiet są naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Mowa oczywiście o państwach typu Stany Zjednoczone, które są aktualnym mistrzem świata, czy też Holandia, Szwecja lub Anglia. To jedne z mocniejszych nacji na świecie, co też widać na Mistrzostwach Europy, które rozgrywane są na boiskach w Anglii.

Jak wygląda piłka nożna w Polsce?

Jeśli chodzi o poziom gry w piłkę nożną kobiet w naszym kraju to są powody do zadowolenia, ponieważ rozwija się to w niezłym tempie. Mamy kilka reprezentantek grających w mocnych klubach jak Ewę Pajor i Katarzynę Kiedrzynek w Wolfsburgu, a także Paulinę Dudek w barwach Paris Saint Germain. W reprezentacji Polski jest wiele zawodniczek młodego pokolenia, które stale zbierają doświadczenie, więc można powiedzieć, że nasza kadra to melodia przyszłości, aczkolwiek nie udało nam się jeszcze zaistnieć w świecie i awansować na dużą imprezę. Istotne jest jednak to, że na rozgrywki Ekstraligi w Polsce patrzy coraz większa liczba mocnych klubów, które co sezon potrafią wyłowić jakąś polską perełkę i zakupić.

Jak wygląda kwestia pieniędzy w kobiecej odmianie piłki nożnej?

Nie jest to oczywiście tak popularna forma jak męska piłka, stąd też pieniądze są tutaj o wiele mniejsze. Na transfery zawodniczek nie przeznacza się wielu milionów, ba, nawet można powiedzieć, że milion wydany na którąś z kobiet byłby już rekordem transferowym, w sumie do takiej wartości również wiele brakuje. Oczywiście wraz ze wzrostem popularności na pewno do tego dojdzie, aczkolwiek warto powiedzieć, że obecnie najwięcej wartą na świecie zawodniczką jest Alexia Putellas z FC Barcelona. Piłkarka tego klubu jest warta około dwieście pięćdziesiąt tysięcy euro, a więc to tak, jakby porównać ją z przeciętnym polskim piłkarzem z naszej ekstraklasy.

Oczywiście im dalej w przyszłość, tym możemy spodziewać się coraz większego wzrostu populacji. Warto powiedzieć, że same Mistrzostwa Świata w 2019 roku, które odbyły się we Francji dały mnóstwo przychodów z tego turnieju, zaś łącznie oglądało je około miliarda osób, co tylko pokazuje, że ludzie bardzo chętnie chcą czegoś nowego, a sponsorzy będą chcieli w niedalekiej przyszłości płacić za to, by oglądać kobiety biegające za piłką. Wiadomości: BETFAN: Jastrzębski Węgiel zwycięzcą grupy A.

Aktualnie jednak i to jest w przypadku naszego kraju po prostu to zainteresowanie jest zbyt małe, także wśród samych kobiet, by móc je rozwijać, same rozgrywki stawały się coraz mocniejsze, co może mieć też wpływ na piłkę klubową, gdzie ten poziom jest bardzo słaby, co pokazują wyniki mistrza Polski przez ostatnie lata, który nie jest w stanie nawet awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. W innych krajach ten trend udało się osiągnąć, zaś w Polsce na to należy jeszcze trochę poczekać.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment