Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak zachować spokój bez klimatyzacji?

Teraz, gdy lato oficjalnie się zaczęło, a temperatury i wilgotność rosną, wiele osób stara się zachować chłód. Jasne, niektórzy mogą po prostu włączyć klimatyzację, ale nie każdy ma taką opcję. A nawet jeśli to zrobisz, możesz chcieć zaoszczędzić trochę pieniędzy na rachunku za prąd lub martwić się wpływem na środowisko. Oto kilka sugestii, jak zachować spokój, nawet bez klimatyzacji.

Weź zimną kąpiel lub prysznic

Branie zimnego prysznica jest prawdopodobnie bardziej powszechne, ale jest coś wspaniałego w czerpaniu chłodnej kąpieli i wylegiwaniu się we własnym prywatnym mini basenie, dogodnie zlokalizowanym w domu. Zacznij od zamoczenia włosów – niekoniecznie musisz je myć na całej powierzchni, ale ochłodzenie głowy będzie przyjemne, jeśli będziesz naprawdę gorąco.

Nie bój się wylegiwać w wannie. Możesz nawet zrobić z tego popołudnie (lub wieczór), zabierając ze sobą napój i książkę i spędzając czas w orzeźwiających wodach, aż ostygniesz.

Podczas kąpieli używaj mydła miętowego lub peelingu do ciała

Jeśli chcesz przenieść swój zimny prysznic na wyższy poziom, możesz zainwestować w produkty miętowe. Inną opcją jest zrobienie własnego peelingu do ciała, łącząc sól, olej kokosowy i kilka kropli olejku miętowego. Wrzuć to i szoruj. Pozostawi Cię jedwabiście gładką, a uczucie chłodzenia olejku miętowego będzie trwać dłużej niż prysznic.

Pić dużo wody

Nikt nie lubi siedzieć i być rozgrzanym, spoconym i obrzydliwym, a pierwszy krok do złagodzenia tego jest prosty: utrzymuj niską temperaturę ciała. A najskuteczniejszym sposobem na to jest wypełnienie ciała chłodzącymi pokarmami i płynami – o wiele skuteczniejsze niż nakładanie zimnych rzeczy na zewnętrzną stronę.

Wymieszaj swoje mrożone smakołyki

Woda nie jest jedyną zimną rzeczą, którą możesz wepchnąć w paszczę, gdy robi się trochę za bardzo. Zmiażdżyć trochę lodu i zrobić sobie smaczne dania -rzeczywiście udowodnione, aby zwiększyć wytrzymałość na tych super gorąco dni, szczególnie jeśli trzeba wysiłku, lub że może trzeba wyjść na zewnątrz.
próbuj trzymać się smakołyków, które są bardziej lody niż śmietana, jeśli wiesz, o co mi chodzi.

Wentylatory

Wentylatory nie tyle „chłodzą” powietrze, ile wprawiają go w ruch, które przemieszczając się po skórze i pomagając w odparowaniu potu, sprawia, że czujesz się chłodniejszy niż gdyby powietrze było nieruchome. Teraz, gdy już to wiesz, ustaw wentylatory w oknach lub korytarzach, aby uzyskać niesamowity powiew, wciągając chłodniejsze powietrze z jednej części domu (lub na zewnątrz) i wypychając ciepłe powietrze w inne miejsce. Pomyśl o swoim domu lub pokoju jak o komputerze z gorącym procesorem, który wymaga przepływu powietrza, i odpowiednio skonfiguruj wentylatory.

Zrób klimatyzator

Jeśli nie masz klimatyzacji lub nie możesz jej mieć (na przykład mieszkasz w akademiku lub wynajmujesz pokój), możesz włączyć własny klimatyzator, aby zachować spokój. Musisz tylko wiedzieć, które z nich faktycznie działają, ponieważ nie wszystkie są skuteczne i musisz odpowiednio ustawić swoje oczekiwania.

Inteligentnie wykorzystaj swoją lodówkę lub zamrażarkę

Twoim kolejnym największym sprzymierzeńcem w walce z upałem jest prawdopodobnie cicha praca w Twojej kuchni: lodówka i zamrażarka. Nie mówimy, że powinieneś go otwierać i starać się zachować spokój przed nim (to właściwie okropny pomysł), ale powinieneś dobrze go wykorzystać, gdy działa. Na przykład zrób w środku trochę miejsca na kilka mokrych myjek, a może na górne prześcieradło lub prześcieradło. Twoje ciało będzie Ci wdzięczne, gdy nadejdzie pora pójścia do łóżka w nocy. Trzymaj się również lekkiej, oddychającej pościeli – letnie upały to nie pora na przytulanie się pod grubym polarowym kocem.

Trzymaj słońce z daleka, ale pozwól też upałowi

Jednym z najlepszych sposobów, aby zapewnić chłód w domu latem, jest ochrona przed słońcem i zapewnienie miejsca, w którym gorące powietrze może pójść. Wspomnieliśmy, że powinieneś upewnić się, że wentylatory są ustawione na optymalne chłodzenie, ale powinieneś również rozważyć niektóre zasłony blokujące ciepło, niezależnie od tego, czy wyglądają naturalnie, są super futurystyczne, czy po prostu coś ładnego i ciężkiego, które trzymasz zamknięte, gdy wschodzi słońce i rosną temperatury na zewnątrz.

Poznaj punkty chłodzenia ciała

Niezależnie od tego, czy kupujesz specjalne prześcieradła i poduszki, czy po prostu wrzucasz własne myjki do zamrażarki, pomoże Ci to poznać najlepsze miejsca chłodzące w Twoim ciele – nałożenie chłodnej myjki na szyję lub nadgarstki pomoże Ci szybciej obniżyć temperaturę ciała niż próbować położyć ją na czole, nawet jeśli jest to przyjemne. W ten sposób możesz celować w te zimne kompresy, wilgotne ręczniki lub okłady z lodu, aby były jak najbardziej skuteczne.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment