Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jakie dodatki do materacy są niezbędne?

Dodatki do materacy to bardzo istotne elementy, dzięki którym komfort oraz higiena snu mogą być na najwyższym poziomie. Kupno łóżka wiąże się ze sporym wydatkiem finansowym, z czego zdecydowana większość przeznaczona jest na wysokiej jakości materac. Warto więc o niego odpowiednio zadbać i dokupić odpowiednie dodatki, dzięki którym będzie można przedłużyć jego żywotność oraz zadbać o wysoką jakość snu. Jakie więc dodatki zastosować?

Pokrowiec na materac – niezbędny element do ochrony materaca

Wśród najpopularniejszych dodatków do materacy nie może zabraknąć przede wszystkim pokrowców. Niestety przez duże grono osób nadal są one regularnie pomijane, co prowadzi do zabrudzeń wkładów i ich zniszczenia. Pokrowce są jednak równie ważne, jak same materace. Odgrywają one bardzo istotną rolę, ponieważ stanowią pierwszą linię zabezpieczenia wkładów przed zalaniem, czy też przed gromadzeniem się kurzu i przetarciami.

Biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby, na rynku dostępne są ochraniacze produkowane z różnych materiałów. Charakteryzują się one szeregiem właściwości, a producenci prześcigają się w uzyskiwaniu jak najlepszych wyników co do jakości wykorzystanych tkanin. Wzbogacane są one o wiele dodatkowych składników, jak olejki eteryczne, aloes, węgiel, czy soję oraz jony srebra. Należy przy tym pamiętać, że pokrowce powinny przede wszystkim charakteryzować się oddychalnością oraz chłonnością wilgoci, co przełoży się na higienę snu.

Tkaniny, które wykorzystuje się do szycia pokrowców mogą być gładkie, przepikowane włókniną albo pianką elastyczną. Dzięki takim zabiegom zwiększają komfort snu, dodają miękkości i powodują lepsze dopasowanie się do sylwetki użytkownika. Ochraniacze mogą mieć właściwości antybakteryjne, relaksujące, antyalergiczne i termoregulujące, a także bardzo dobrze wpływać na skórę. Wysokiej jakości dodatki do materacy, w tym pokrowce można znaleźć na https://sembella.pl/produkty/dodatki-do-materacy/.

Topper – do czego służy?

Toppery, czyli cienkie materace nawierzchniowe zaczynają zyskiwać na popularności, ale często użytkownicy decydują się na nie dopiero w momencie, gdy zaczynają odczuwać skutki snu na niewygodnym materacu. Jest to oczywiście błąd, bo notoryczne niewysypianie się prowadzi do chronicznego zmęczenia, braku koncentracji i dolegliwości bólowych najczęściej w okolicy kręgosłupa.

Cienkie materace nawierzchniowe układa się bezpośrednio na łóżku lub na kanapie. Często są one także układane na inne modele materacy. Ich głównym zadaniem jest poprawienie komfortu snu, co można odczuć już po pierwszych przespanych nocach. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto kierować się jego twardością, która powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jeśli będzie miał się on znajdować na łóżku w pokoju dla gości, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybór toppera średniotwardego. Jeśli natomiast będzie miał służyć do wyrównywania powierzchni spania, to należy zwrócić uwagę na jego grubość.

Zaletą materaca nawierzchniowego jest to, że można go założyć na każdą bazę. Można go położyć bezpośrednio na kanapę, wersalkę lub sofę, a także na inny materac. Zakup takiego dodatku nie jest wielkim kosztem, ale może znacząco przyczynić się do poprawienia komfortu snu.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment