Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nie wiesz jaki suplement wybrać dla wzmocnienia i poprawy kondycji swoich włosów? Zajrzyj do rankingu Vesmed!

Bez względu na to czy problem wypadania włosów, łysienia, a nawet ich osłabienia dotyczy kobiety czy mężczyzny, to każdemu ta dolegliwość sprawia dyskomfort bo rzutuje na wygląd. Przesuszone włosy, rozdwajające się końcówki czy utrata pigmentu są widoczne gołym okiem, a włosy nie wyglądają zdrowo. Często próbujemy ratować sytuację odpowiednią pielęgnacją, jednak to za mało i efekty nie są zadowalające. Nawet jeżeli używamy dobrych szamponów, odżywek i maseczek, włosy nadal wypadają, a przyczyną mogą być niedobory witamin i minerałów. To najczęstsza przyczyna wypadania i złej kondycji włosów u młodszego grona osób.

Suplementacja ratunkiem dla włosów

W rankingu Vesmed znajdziemy aż 7 preparatów godnych polecenia, jeżeli chodzi o wzmocnienie struktury włosa i mieszków włosowych, poprawę kondycji skóry głowy, szybszy odrost utraconych włosów i zahamowanie wypadania włosów już istniejących. Oto jakie produkty znalazły się w zestawieniu:

Suplementy dla mężczyzn:Suplementy dla kobiet:
FolisinLocerin
Vita Hair ManJelly Bear Hair
ProfolanHair Care Panda
Follixin

Podział na suplementy dla kobiet i mężczyzn nie został wprowadzony bez powodu. Częstą przyczyną łysienia i problemów z włosami u mężczyzn jest konwersja testosteronu do innej jego postaci zwanej DHT. To nagminna przyczyna łysienia androgenowego u panów, która nieustannie postępuje. Skład preparatów dedykowanych płci męskiej zawiera więc w dużej mierze palmę sabałową lub wyciąg z pestek dyni, które hamują przekształcanie się testosteronu do niepożądanej formy. W składzie tabletek płci pięknej znajdziemy o wiele większe dawki biotyny, która wpływa korzystnie nie tylko na włosy, ale też skórę i paznokcie. Dodatkowym atutem kobiecych suplementów na porost włosów jest również ich konsystencja, która często przybiera postać owocowych żelek do ssania.

Dlaczego suplementy na włosy są skuteczne?

Przede wszystkim suplementy działają na kilku płaszczyznach od nasady po sam koniec włosa, nie pomijając prawidłowego funkcjonowania skóry głowy. Dostarczają do organizmu niezbędnych witamin i minerałów, uzupełniając tym samym niezbędne składniki, które korzystnie wpływają na cały organizm. Uderzają w przyczynę powstawania problemu pobudzając mieszki włosowe do pracy, a jak wiadomo, to od nich rozpoczyna się cykl wzrostu włosa. Dobre preparaty zawierają naturalny skład i bazują głównie na dedykowanych ziołach, a tego suplementom diety umieszczonym w rankingu Vesmed nie brakuje. Naturalność wyłonionych preparatów zwiększa też skuteczność ich stosowania i zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Kuracja mająca na celu odbudowę prawidłowych funkcji związanych ze wzrostem włosów i hamujących nadmierne wypadanie trwa zazwyczaj około 6 miesięcy, jednak wszystko zależy od tego jak bardzo nasze włosy są zniszczone, czy posiadamy inne schorzenia mające wpływ na ich osłabienie oraz od diety, która im bardziej jest uboga w wartościowe składniki tym bardziej szkodzi nie tylko włosom, ale całemu ciału.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment