Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Odkurzacz na wągry – czy to działa?

Wiele osób cierpi na problem powracających zaskórników. Dotyczy on nie tylko młodzieży, ale również bardzo często osób dorosłych. Jest to nie tyle groźne, co nieestetyczne i po prostu denerwujące. Rynek kosmetyczny oferuje wiele produktów, które wedle opisów mają rozwiązywać problemy związane z wągrami. W sklepach znajdziemy toniki, żele, peelingi, maseczki czy plastry na wągry. Jednak nie zawsze tego rodzaju produkty wystarczą. Wtedy z pomocą przychodzi nowy gadżet kosmetyczny – odkurzacz na wągry. Ale czy rzeczywiście jest skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny dla naszej skóry?

Jak działa odkurzacz na zaskórniki?

Tego rodzaju urządzenie w zamyśle ma dosłownie wysysać zawartość z porów skóry, usuwając martwy naskórek i sebum. Coraz częściej do odkurzacza na wągry producenci dołączają kilka końcówek, na różne problemy i partie twarzy. I tak oprócz tej na zaskórniki możemy dostać również końcówkę do mikrokrystalicznego złuszczania naskórka, wygładzania drobnych zmarszczek czy liftingu i ujędrnienia skóry. Przed zabiegiem należy odpowiednio przygotować cerę – zrobić sobie parówkę lub chociaż ciepły kompres. Ruchy powinny być wykonywane do góry, aby działać antygrawitacyjnie na skórę. Zabieg należy wykonywać powolnymi ruchami. Odkurzacz nie może być zbyt długo w jednym miejscu, żeby nie zassał skóry, maksymalnie przez ok. 3 sekundy.

Plusy i minusy

Na pewno dużą zaletą jest możliwość korzystania z urządzenia w zaciszu własnego domu. Odkurzacz gwarantuje również lepsze oczyszczanie skóry niż robienie tego manualnie. Jednak nie nadaje się on do pewnych typów cery. Jego stosowanie nie jest wskazane w przypadku skóry wrażliwej czy naczynkowej. Używanie odkurzacza na zaskórniki podrażnia skórę i może pogłębiać problemy dotyczące tego rodzaju cery. W takich sytuacjach najlepiej wybrać się do specjalistycznego salonu na profesjonalny zabieg.

Czy używanie odkurzacza na wągry jest bezpieczne?

Jak praktycznie każde urządzenie dostępne na rynku, również i te ma swoje mocne i słabe strony. Faktycznie – pozwala na dobre oczyszczenie skóry twarzy, ale jednocześnie może przynieść poważne skutki. Nie tylko podrażnia skórę, ale również istnieje groźba poważnego jej zniszczenia. Oczyszczanie porów „na siłę” prowadzi do produkcji większej ilości sebum, a nieumiejętne korzystanie z takiego urządzenia może skończyć się bliznami. Mimo to, zwolenniczek odkurzacza na zaskórniki jest coraz więcej, a tego rodzaju sprzętu jest mnóstwo do kupienia w Internecie.

Odkurzacz do wągrów jest jednocześnie dobrą opcją oczyszczania skóry twarzy, z drugiej jednak niesie pewne zagrożenia. Decyzja o zakupie tego rodzaju urządzenia powinna być przemyślana. Ma ono przecież dodawać urody, a nie ją niszczyć.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment