Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rumień na twarzy – leczenie laserem

Z całą pewnością, gdy wystąpi rumień na twarzy, leczenie należy rozpocząć, jak najszybciej. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak prawidłowo go rozpoznać, a także, w jaki sposób sobie z nim poradzić. Jeśli szukasz bezbolesnych i skutecznych zabiegów, które pozwolą szybko uporać się z rumieniem, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Czym jest rumień i w jaki sposób go rozpoznać?

Rumień niestety jest mało estetyczną i na dodatek dość uciążliwą przypadłością, której można pozbyć się tylko poprzez odpowiednio dobrane leczenie i zabiegi. Oczywiście ogromną rolę odgrywa również sama regularność. Rumień najczęściej objawia się miejscowym zaczerwieniem twarzy, ale często również bólem, świądem czy nieprzyjemnym pieczeniem. Pojawienie się go może być związane z różnymi czynnikami i przypadłościami, o których zdecydowanie warto powiedzieć coś więcej.

Co jest przyczyną pojawienia się rumienia na twarzy?

Oczywiście warto mieć również świadomość tego, co spowodować może pojawienie się rumienia na twarzy. W niektórych przypadkach można tego uniknąć! Co powoduje pojawienie się rumienia w obrębie twarzy? Do najczęstszych przyczyn możemy zaliczyć:

  1. reakcję alergiczną
  2. ukąszenie owada
  3. podrażnienie mechaniczne
  4. osłabione naczynka

Często pada również pytanie o to czy dieta ma na to wpływ? Oczywiście zaleca się, aby dbać o zdrowie i uzupełniać wszelkie niedobory, a dieta bogata w żelazo i witaminy, jak najbardziej uszczelni naczynka, co zmniejszyć może ich pękanie. Jednak, gdy pojawi się już zaawansowany rumień, leczenie może okazać się jedynym rozwiązaniem.

U kogo pojawiają się słabe naczynka i czy można temu jakoś zaradzić?

Tak naprawdę słabe naczynka mogą wystąpić u każdego, ale mogą być też rezultatem źle dobranych kosmetyków, palenia papierosów, nieprzestrzegania zasad bezpiecznego korzystania ze słońca. Przed opalaniem skóra powinna zostać odpowiednio zabezpieczona specjalnymi kosmetykami. Zwłaszcza jeśli, ma się genetycznie uwarunkowane tendencje do osłabienia i pękania naczynek. Dodatkowo ryzyko ich osłabienia zwiększa się niestety wraz z wiekiem. Uznaje się, że rumień wielopostaciowy jest efektem czynników wirusowych, bakteryjnych, chemicznych lub efektem przyjmowania niektórych leków.
Sprawdź leczenie rumienia na twarzy w Gdańsk, Clinica Cosmetologica – już dziś umów się na darmową konsultację z kosmetologiem.

Jak dobrać odpowiednie zabiegi?

Leczenie rumienia wielopostaciowego jest bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze jest to, aby podejść do tego w odpowiedni sposób i zdecydować się tylko i wyłącznie na polecane zabiegi wysokiej jakości, które faktycznie są w pełni dopasowane do danego problemu. O zabiegach należy pomyśleć zawsze wtedy gdy, pojawi się nieestetyczny rumieniec na twarzy – leczenie w takim przypadku powinno zostać wdrążone natychmiast i powinno opierać się ono na serii odpowiednio dopasowanych zabiegów. Które z nich będą najlepsze? Sprawdźmy to!

Laser Quadrostar Pro Yellow na rumień

Niewątpliwie polecanym zabiegiem jest właśnie laser Quadrostar Pro Yellow. Gdy pojawi się nieestetyczny rumień na twarzy, leczenie laserem może okazać się możliwie najlepszym rozwiązaniem. Dzięki swojej precyzji nie podrażnia on okolicznych tkanek.

Harmony XL Pro Dye-VL

Ten zabieg może być stosowany nawet przy bardzo wrażliwej cerze, co sprawia, że skorzystać z niego może dosłownie każdy. Pozwala również na uzyskanie trwałych i widocznych rezultatów.

Laser VariLite

Kolejny polecany laser, który w sposób precyzyjny zamyka naczynka i sprawia, że dzięki temu nie działa się na okoliczne obszary skóry, które takiego wsparcia nie potrzebują.

Czy zabiegi są bolesne i jakich efektów można się spodziewać?

To czy zabiegi są bolesne, czy nie, zależne jest od uwarunkowań indywidualnych i od progu bólu danej osoby. Efekty zabiegów natomiast są widoczne praktycznie od razu, ale oczywiście wiadomo, że w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem będzie wykonanie całej serii zabiegów, aby rezultaty utrzymały się na dłużej i były widoczne nawet gołym okiem!

Sprawdź jak leczyć rumień na twarzy, leczenie w Gdańskiej Clinica Cosmetologica daje takie efekty:

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Wiadomo, jak uciążliwy może okazać się rumień twarzy – leczenie jest wieloetapowe i nie opiera się tylko i wyłącznie na samych zabiegach. To właśnie po nich dodatkowo należy dbać o skórę, na przykład poprzez stosowanie delikatnych kosmetyków, które przeznaczone są do cery wrażliwej i naczynkowej.

Podsumowanie

Szybkie i precyzyjne działanie w przypadku pojawienia się rumienia na twarzy, jak najbardziej może dużo zdziałać. Ważne jest jednak to, aby korzystać ze sprawdzonych metod, które są bezpieczne i przynoszą szybką ulgę. Na pewno najlepszym rozwiązaniem może okazać się precyzyjny laser.

FAQ

1. Czy zawsze warto zdecydować się na serię zabiegów?
Tak, ponieważ powtarzalność zabiegów pozwala wzmocnić efekt i utrzymać go na dłużej.

2. Czy zabieg powinien być dopasowany do typu skóry?
Tak i tym zajmuje się osoba wykonująca zabiegi, która może zasugerować najlepsze rozwiązania.

3. Jak pielęgnować skórę po zabiegu?
Niezbędne będzie skorzystanie z kosmetyków wysokiej jakości, które dopasowane są do potrzeb cery wrażliwej i naczynkowej.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment