Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Szampony w kostce, czyli pielęgnacja w duchu less waste

Wraz z coraz większą świadomością zagrożenia, jakie grozi środowisku naturalnemu, na rynku kosmetycznym pojawiają się wciąż nowe, ekologiczne rozwiązania. Jednym z nich jest ostatni hit – szampony w kostce. Produkty te powoli wypierają kosmetyki tego typu w plastikowych opakowaniach. Czy jednak warto po nie sięgać?

Idea less waste

W trosce o środowisko coraz częściej zamieniamy torby foliowe na materiałowe czy sprawdzamy etykiety kupowanych produktów. Przedsiębiorstwa z branży kosmetycznej przekonują się do opakowań biodegradowalnych i uważnie dobierają składy produkowanych przez siebie kosmetyków. Pojawiają się nowe pomysły, które są stopniowo wprowadzane w życie. Jednym z nich są szampony w kostce. Za granicami naszego krają są hitem już od jakiegoś czasu, lecz w Polsce dopiero zaczynają zyskiwać popularność. Produkty te są bardzo ekologiczne i właśnie wytwarzane w duchu less waste – nie trzeba ich przelewać, zamieszczać w plastikowych butelkach i bardzo często mają doskonałe składy. Składniki, z których są robione, nie zanieczyszczają środowiska, a poza tym są wielofunkcyjne. Jeśli zabraknie nam na przykład żelu pod prysznic, można spokojnie posiłkować się szamponem w kostce. Dodatkowo są bardzo wygodne w użyciu, nie zajmują dużo miejsca, zatem są doskonałe, by zabrać je w podróż.

Jak używać szamponów w kostce?

Korzystanie z tego rodzaju kosmetyku jest bardzo proste. Używa się go jak mydła – kostkę należy zmoczyć i spienić w dłoniach, a następnie pianę nałożyć na zwilżone wcześniej włosy. Można również wetrzeć produkt w mokre włosy, a następnie zrobić masaż skóry głowy, tak samo jak w przypadku szamponu w płynnej formie. Nakładanie szamponu w kostce na włosy wymaga więcej czasu, ale nie jest to problematyczna czynność. Po umyciu należy spłukać produkt, a kosmetyk położyć na mydelniczce i odłożyć do wyschnięcia.

Jak dobrać odpowiedni produkt?

Szampon w kostce należy dobrać pod kątem potrzeb naszych włosów. Producenci opracowują różne odmiany kosmetyku tak, by każdy znalazł odpowiedni dla siebie. Coraz częściej pojawiają się również odpowiedniki w kostce dobrze znanych z drogeryjnych półek marek. Jednak nadal większy wybór tego rodzaju szamponów znajdziemy w Internecie, a nie w sklepach stacjonarnych, chociaż sytuacja powoli się zmienia. Cena szamponów w kostce może na początku przestraszyć, ale kosmetyki te są bardzo wydajne, więc minie trochę czasu zanim trzeba będzie zakupić kolejne opakowanie.

Pielęgnacja włosów w duchu less waste jest dobra nie tylko dla środowiska, ale również dla nas. Dzięki naturalnym składom kosmetyków sprawdzi się w przypadku osób z alergiami czy wrażliwych na sztuczne składniki. Szampony w kostce to świetna alternatywa, której warto spróbować.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment