Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zadbaj o pracownika od stóp do głów

Zapewnienie pracownikowi bezpiecznych i higienicznych warunków pracy to podstawowy obowiązek każdego pracodawcy. Jest to wymóg zapisany nie tylko w kodeksie pracy, ale również innym ustawach i dyrektywach, które nie są jedynie narzucane przez polskie ustawodawstwo, ale również przez przepisy Unii Europejskiej.

Odzież robocza

Bardzo ważnym elementem pracy każdego pracownika fizycznego jest wyposażenie go w odpowiedni rodzaj odzieży ochronnej, która będzie, zgodnie z nazwą, chroniła go przed czynnikami zewnętrznymi. Czasem będą to czynniki mechaniczne, innym razem czynniki chemiczne czy biologiczne, a czasami okaże się, że tego typu odzież będzie chronić naszego pracownika przed zabrudzeniem podczas wykonywania swojej pracy.

Rodzaje odzieży roboczej

Odzież robocza dzieli się na odzież letnią i zimową, można ją dopasować do różnych warunków atmosferycznych oraz do czynności, jakich oczekujemy od pracownika. Zupełnie inny rodzaj odzieży roboczej zakupimy na stanowiska medyczne, a zupełnie inny rodzaj pracownikom budowy czy mechanikom. Dobór odzieży roboczej powinien być zasugerowany samym stanowiskiem. Dla przykładu, pracownicy pomocy drogowej, ze względu na rodzaj wykonywanej pracy powinni być przede wszystkim widoczni na drodze, po to, aby nie doszło do dalszych zdarzeń na drodze. Z tego powodu tak często odziani się w jaskrawe kombinezony z wszytymi odblaskami, aby już z większej odległości każdy inny kierowca mógł ich zauważyć także po zmroku. Ale odzież robocza to nie tylko kombinezony. To także spodnie robocze, kurtki, koszulki i wiele innych artykułów, które pracownik może założyć na siebie podczas wykonywania pracy. Co więcej odzież roboczą możemy spersonalizować na potrzeby swojej firmy, po to, aby nie tylko chroniła pracowników wykonujących swoją pracę, ale również po to, aby była wizytówką firmy. W tym celu wiele firm daje możliwość wyboru kolorów poszczególnych elementów ubioru, a także wszycie logo firmy w widocznych miejscach. Naszym zdaniem warto skorzystać z takiej opcji, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment