Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Żaluzje drewniane – uniwersalne i wiecznie modne rozwiązanie do Twojego domu

Co warto wiedzieć o żaluzjach drewnianych? Jaka jest różnica pomiędzy żaluzją 25 mm, a żaluzją 50 mm?

Zanim dokonamy zakupu żaluzji drewnianych, warto wiedzieć, że są one przeważnie dostępne w dwóch specyfikacjach: 25mm oraz 50 mm. Pierwsza z nich wykonana jest z lamelek o szerokości 25 mm, a montowane są one do skrzydła okiennego i są niejako zintegrowane z oknem co oznacza, że uchylanie oraz otwieranie okna następuje razem z żaluzją, bez konieczności osobnego podnoszenia. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, szczególnie w przypadku gdy posiadamy taras lub balkon. Ten rodzaj żaluzji nie zmniejsza optycznie pomieszczenia, podkreśli jedynie jego wygląd. W przypadku zdecydowania się na ten rodzaj żaluzji należy pamiętać o ograniczeniu otwarcia drzwi balkonowych, co może mieć szczególne znaczenie w przypadku mniejszych pomieszczeń, gdzie zaraz obok drzwi może znajdować się ściana. 

Żaluzja wykonana z lamelek o szerokości 50 mm jest rodzajem żaluzji montowanej do ściany sufitowej, a jej największą zaletą jest estetyka i dekoracyjność, jaką nadaje taki rodzaj żaluzji. Odpowiednio dobrany kolor potrafi nadać ciepła i nastroju do wnętrza. W przypadku wyboru tego rodzaju żaluzji, należy pamiętać o dokładnym zmierzeniu wysokości okna i odległości od sufitu do ewentualnego parapetu lub do podłogi. Źle dobrany wymiar żaluzji może oznaczać problemy z otwieraniem drzwi balkonowych lub okien. 

Gdzie sprawdzą się żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane mają sporo zalet, pamiętaj jednak należy o prawidłowym ich doborze do wnętrza w którym planujemy je umieścić. Przede wszystkim dają one możliwość kontrolowania nasłonecznienia pomieszczeń oraz termoizolacji, zarówno latem jak i zimą. Pozwalają również na aranżację okna oraz wnętrza, co pozwala nadać poczucie prywatności i komfortu termicznego, w momencie gdy są zasłonięte. Żaluzje drewniane to znacznie lepszy wybór niż te wykonane z aluminium lub innych, plastikowych materiałów. Ich naturalny materiał nadaje wyjątkowość i znacznie wolniej się nagrzewa i wychładza, dzięki czemu jest produktem wysokiej jakości. 

Dzięki temu, że drewno występować może w różnych kolorach, odcieniach oraz fakturach można jest w łatwy sposób dopasować do okien i wnętrz w których chcemy je zawiesić. Lamele w dobranych odpowiednio kolorach można dopasować względem ram okiennych, ścian, podłóg, mebli lub na zasadzie kontrastu co sprawi, że żaluzje będą same w sobie ozdobą. W dodatku żaluzje drewniane są stosunkowo łatwe w utrzymaniu, pamiętać należy jedynie o ich regularnym czyszczeniu z kurzu za pomocą zwykłej ściereczki.

Żaluzje drewniane stały się obecnie niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, a ich zastosowanie odnaleźć można w sypialni, salonie czy nawet kuchni. Taki rodzaj żaluzji to połączenie elegancji oraz wysokiego komfortu, a ich różna kolorystyka pozwala wpasować się wiele aranżacji, zarówno tych klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych. Zastosowane żaluzji 25mm może mieć miejsce również w biurach, kancelariach adwokackich lub lokalach usługowych. Ciemne drewno doskonale sprawdzi się przy białych wnętrzach lub meblach, a szczególnie w kuchni.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Show CommentsClose Comments

Leave a comment